Sobota, 07.07.2018 r

Konferencja Prasowa przed 71.MP w zapasach (styl wolny)

6 Lipca br. w siedzibie Business Center Club w Warszawie odbyła się konferencja prasowa przed 71.Mistrzostwami Polski w zapasach w stylu wolnym w Teresinie, które odbędą się już w tę niedzielę. W konferencji udział wzięli Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, Wiceprezes PZZ Ryszard Niedźwiedzki oraz zawodnicy reprezentacji Polski w stylu wolnym Zbigniew Baranowski i Krzysztof Bieńkowski.

 

W trakcie konferencji prezes Supron poinformował o pozyskaniu dwóch sponsorów na Mistrzostwa Polski Seniorów w Teresinie. 

Pierwszym partnerem jest Bakoma Sp. z o.o. – polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością branży spożywczej.

Bakoma została założona w 1989 r. Nazwa spółki pochodzi od imienia i nazwiska żony Zbigniewa Komorowskiego – Barbary Komorowskiej (udziałowca i współtwórcy Bakomy) oraz Edwarda Mazura. W początkowym okresie swojego istnienia podstawową działalnością spółki była uprawa cebuli i jej przerób na susz, produkcja wytłoków jabłkowych na pektynę oraz zamrażanie owoców i warzyw celem dalszej odsprzedaży – głównie na eksport. W 1992 uruchomiono produkcję jogurtów, które z czasem stały się podstawowym produktem spółki.

Drugim partnerem jest firma Polskie Młyny S.A. 

Marka Polskie Młyny czerpie z doświadczeń ponad 100-letniej tradycji. Najstarszy młyn, w Nakle, rozpoczął pracę już w 1904 roku. Nasze pierwsze wyroby zbożowe cieszyły się wyjątkową popularnością wśród mieszkańców Kujaw. Podobnym doświadczeniem mogą się pochwalić również Młyny Szymanów oraz Kluczbork, dzięki którym produkty pod nazwą Polskie Młyny i Szymanów podbiły serca wszystkich Polaków.

Polskie Młyny S.A. to największy polski producent mąki, a Mąka Szymanowska jest najczęściej wybieraną paczkowaną mąką w Polsce. Szacunek do chleba, tak mocno zakorzeniony w polskiej tradycji jest dla nas największym zobowiązaniem i źródłem inspiracji. Z najwyższą dbałością odnosimy się więc do mąki oraz wszystkich produktów z niej wytwarzanych. Dbałość o jakość i smak naszych wyrobów stanowi fundament naszej działalności. Zależy nam, by tradycja i doświadczenie zdobyte w przeciągu wieku naszej działalności widoczne były w każdym z naszych produktów.

 

W zawodach w Teresinie wystąpi 102 zawodników z 26 klubów. Faworytami do mistrzostwa Polski są Krzysztof Bieńkowski w kategorii 65kg i Zbigniew Baranowski w kategorii 92kg. Nasi zawodnicy są po bardzo ciężkim międzynarodowym zgrupowaniu w Gruzji i dopiero na Mistrzostwach Polski okaże się w jakiej są formie. 

„Co do formy to różnie bywa” - mówi Zbigniew Baranowski. „Zobaczymy jak przepracowałem obóz w Gruzji i dopiero Mistrzostwa Polski pokażą w jakiej jestem formie. Wszystkich zapraszam na Mistrzostwa Polski. Będzie wiele fajnych walk” - dodaje. 

„Jesteśmy po bardzo trudnym zgrupowaniu w Gruzji, jednak na Mistrzostwach Polski chcemy pokazać się z jak najlepszej strony - powiedział Krzysztof Bieńkowski. 

 

Wiceprezes PZZ ds. stylu wolnego Ryszard Niedźwiedzki, którego klub LKS Mazowsze Teresin jest również organizatorem Mistrzostw Polski, podziękował prezesowi Andrzejowi Supronowi i zarządowi PZZ za przyznanie Mistrzostw Polski i powiedział, że Teresin jest gotowy na przyjęcie zawodników oraz oprawa Mistrzostw jak i nagrody dla mistrzów będą godne krajowego czempionatu. 

 

Prezes Supron dodał, że Mistrzostwa Polski są najważniejszą imprezą dla dyscypliny w kraju. 

„To jest turniej, który najlepiej oddaje sytuację w reprezentacji. To jest bardzo ważny turniej dla trenera kadry, jak i dla zawodników będących w centralnym systemie szkolenia” - powiedział prezes Supron. 

Najważniejsza tegoroczna krajowa rywalizacja czyli Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym odbędzie się 8 lipca 2018r. w hali GOSiR w Teresinie przy ulicy XX lecia 1A. 

Walki eliminacyjne będą od godziny 10:00 do godziny 14:00

O godzinie 16:00 zaplanowana jest ceremonia otwarcia. Od godziny 17:00 rozpoczną się walki finałowe.

Sponsorami głównymi mistrzostw są: Bakoma S.A., Polskie Młyny S.A
Sponsorem tytularnym Polskiego Związku Zapaśniczego jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A

 

 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013