Niedziela, 03.11.2019 r

Kolejny sukces Natalii Strzałki

W Budapeszcie rywalizują polscy zapaśnicy i zapaśniczki w walce o młodzieżowe mistrzostwo świata. Natalia Strzałka, aktualna mistrzyni europy w kategorii wagowej do 72 kg przystąpiła do turnieju z wielkimi nadziejami. 

Kategoria wagowa do 68 kg jest uznawana za jedną z najsilniejszych w rywalizacji kobiet. Niestety nasza zawodniczka nie miała szczęścia w losowaniu i w drodze do medalu musiała zmierzyć się z najlepszymi zawodniczkami w swojej kategorii.

Pierwszy sprawdzian umiejętności pojawił się już w pojedynku kwalifikacyjnym. Przeciwniczką była utytułowaną Rosjanką, Vusala Parfianovich. Strzałka pewnie pokonała na punkty 8:4 reprezentantkę Rosji i awansowała do kolejnej rundy. W pojedynku ćwierćfinałowym wygrała przez "tusz" przy prowadzeniu 8:7 reprezentantką Białorusi Yauheniyą Andreichykavą i w popołudniowej sesji czekała ją walka w półfinale Mistrzostw Świata. Półfinał to pełna dominacja Japonki, Masako Furuichi. Strzałka przegrywał to starcie przez przewagę techniczną 0:11 i w kolejnym dniu rywalizacji pozostała jej walka o brązowy medal światowego czempionatu. Polka do walki wyszła skupiona, świadoma poziomu sportowego swojej przeciwniczki. Strzałka była zdecydowanie aktywniejsza, napierała na Albinę Kairgeldinovą szukając możliwości zdobycia punktów. W drugiej rundzie wykorzystała nieuwagę przeciwniczki i wygrała walkę o brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 23 z reprezentantką Kazachstanu, pokonując rywalkę przez tusz. 

2019 to najlepszy rok w karierze sportowej naszej reprezentantki.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013