Niedziela, 03.11.2019 r

Kolejny sukces Natalii Strzałki

W Budapeszcie rywalizują polscy zapaśnicy i zapaśniczki w walce o młodzieżowe mistrzostwo świata. Natalia Strzałka, aktualna mistrzyni europy w kategorii wagowej do 72 kg przystąpiła do turnieju z wielkimi nadziejami. 

Kategoria wagowa do 68 kg jest uznawana za jedną z najsilniejszych w rywalizacji kobiet. Niestety nasza zawodniczka nie miała szczęścia w losowaniu i w drodze do medalu musiała zmierzyć się z najlepszymi zawodniczkami w swojej kategorii.

Pierwszy sprawdzian umiejętności pojawił się już w pojedynku kwalifikacyjnym. Przeciwniczką była utytułowaną Rosjanką, Vusala Parfianovich. Strzałka pewnie pokonała na punkty 8:4 reprezentantkę Rosji i awansowała do kolejnej rundy. W pojedynku ćwierćfinałowym wygrała przez "tusz" przy prowadzeniu 8:7 reprezentantką Białorusi Yauheniyą Andreichykavą i w popołudniowej sesji czekała ją walka w półfinale Mistrzostw Świata. Półfinał to pełna dominacja Japonki, Masako Furuichi. Strzałka przegrywał to starcie przez przewagę techniczną 0:11 i w kolejnym dniu rywalizacji pozostała jej walka o brązowy medal światowego czempionatu. Polka do walki wyszła skupiona, świadoma poziomu sportowego swojej przeciwniczki. Strzałka była zdecydowanie aktywniejsza, napierała na Albinę Kairgeldinovą szukając możliwości zdobycia punktów. W drugiej rundzie wykorzystała nieuwagę przeciwniczki i wygrała walkę o brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 23 z reprezentantką Kazachstanu, pokonując rywalkę przez tusz. 

2019 to najlepszy rok w karierze sportowej naszej reprezentantki.

Pzz   praca zdalna
Pzz   odwo anie imprez
 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013