Wtorek, 11.02.2020 r

Klasycy bez medali

Dawid Kareciński uległ reprezentantowi Ukrainy Lenurem Temirowem 1:5 w walce repasażowej w wadze 63 kg podczas zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu klasycznym w Rzymie. Zwycięzca w pojedynku o brązowy medal zmierzy się Norwegiem Stigiem-Andre Bergiem.

W drugim pojedynku o brąz walczyć będą we wtorek Węgier Erik Torba i Rumun Mihai Radu Mihut.

We wtorek rywalizacje o medale rozpoczęli pozostali podopieczni trenera kadry narodowej Włodzimierza Zawadzkiego. Nie mogą uważać inauguracji za udaną, wygrali bowiem tylko dwie z siedmiu stoczonych walk.

Roman Pacurkowski (AZS AWF Warszawa) w walce kwalifikacyjnej kategorii 67 kg zwyciężył na punkty Akera Al Obaidiego, startującego pod flagą Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej 9:0. W 1/8 finału Polak musiał uznać wyższość Węgra Krisztiana Istvana Vanczy przegrywając 0:6. Jego rywalowi nie powiodło się w kolejnej walce i obaj odpadli z dalszej rywalizacji.

Podobnie rozpoczął turniej Tadeusz Michalik w wadze 97 kg, pokonując w kwalifikacjach Orchana Nurijewa z Azerbejdżanu 9:0. W 1/8 finału Polak przegrał nieoczekiwanie z Arturem Omarovem (Czechy) 5:6. Rywal nie "poszedł" dalej w turnieju i Michalik zakończył rywalizację z bilansem jednej wygranej i jednej porażki.

Z mistrzostwami musieli pożegnać się Przemysław Piątek, który w kategorii 60 kg nie sprostał Estończykowi Helary'emu Maegisalu przegrywając 4:5, Mateusz Wolny po porażce w wadze 82 kg w kwalifikacjach z Burhanem Akbudakiem (Turcja) 0:6. Nie miał szczęścia Wicemistrz świata z 2017 roku z Paryża Mateusz Bernatek, który w kwalifikacjach kategorii 72 kg przegrał 2:3 z Turkiem Selcukiem Canem. Rywal Polaka awansował do półfinału, w którym przegrał walkę z Ukraińcem Jurijem Łomadze zamykając Bernatkowi drogę do repesażu.

W środę w Rzymie wyłonieni zostaną medaliści w stylu klasycznym w wagach: 60, 67, 72, 82 i 97 kg.

Tego dnia do walki o medale ME 2020 kobiet staną: Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa/50 kg), Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm/55 kg), Alicja Czyżowicz (Orzeł Namysłów/55 kg), Magdalena Głodek (Bloczek Team Pelplin/57 kg), Dominika Kulwicka (Slavia Ruda Śląska/59 kg), Katarzyna Mądrowska (Feniks Pesta Stargard/62 kg) Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań/68) oraz Kamila Kulwicka (Slavia Ruda Śląska/76 kg).

 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013