Piątek, 19.03.2021 r

Kierunek Budapeszt po bilet do Tokio

W dniach 18-21.03.2021 odbywa się w Budapeszcie Europejski Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Realecja na żyvo jest dostępna na stronie Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej:
https://uww.org/event/european-og-qualifier

Wyniki, kolejność walk:
https://arena.uww.org

Rywalizację dnia 18 marca ropoczynają zawodnicy stylu wolnego, 19 marca do rywalizacji przystapią kobiety, a dzień później przedstawicele stylu klasycznego.

Przedstawiamy składy Reprezentacji Polski i wyniki ich walk.

Zapasy w stylu klasycznym.

1. 60 kg Dawid Ersetic /Unia Racibórz/

Kwalifikacje: (SWE) Ardit FAZLJIJA (16) - (POL) Dawid Andrzej ERSETIC (17)  - 1 : 3 (1 : 3)

1/8 finału - walka nr 233 (B) (POL) Dawid Andrzej ERSETIC (17) - (ARM) Gevorg GHARIBYAN (2) - 0 : 3 (0 : 7)
 

2. 67 kg Gevorg Sahakyan /Cartusia Kartuzy/

1/8 finału: (AZE) Islambek DADOV (19)  - (POL) Gevorg SAHAKYAN (2) - 3 : 1 (4 : 1)
 

3. 77 kg Mateusz Wolny /Unia Racibórz/

1/8 finału: (POL) Mateusz Lukasz WOLNY (4) - (CRO) Bozo STARCEVIC (5) - 0 : 4 (0 : 8)
 

4. 87 kg Szymon Szymonowicz /Cement Gryf Chełm/

Kwalifikacje: (POL) Szymon SZYMONOWICZ (17) - (BUL) Daniel Tihomirov ALEKSANDROV (18) - 0 : 3 (0 : 5)
 

5. 130 kg Rafał Krajewski /Legia Warszawa/.

1/8 finału: (BLR) Georgi CHUGOSHVILI (6) - (POL) Rafal Andrzej KRAJEWSKI (7) - 1 : 3 (2 : 6)
1/4 finału: (POL) Rafal Andrzej KRAJEWSKI (7) - (GRE) Alexandros PAPADATOS (8) - 4 : 0 (9 : 0)
1/2 finału: (LTU) Mantas KNYSTAUTAS (4) - (POL) Rafal Andrzej KRAJEWSKI (7) - 3 : 1 (4: 1)

Zapasy kobiet.

1. 50 kg Iwona Matkowska /Grunwald Poznań/

1/4 finału: (GER) Lisa ERSEL (6) - (POL) Iwona Nina MATKOWSKA (7) - 0 : 4 (0 : 10)
1/2 finału: (POL) Iwona Nina MATKOWSKA (7) - (BUL) Miglena Georgieva SELISHKA (2) - 1 : 3 (1 : 4)
Finał 3-5: (SWE) Emma Jonna Denise MALMGREN (9) - (POL) Iwona Nina MATKOWSKA (7) - 1 : 3 (1 : 8)
 

2. 62 kg Katarzyna Mądrowska /Feniks Pesta Stargard/

Kwalifikacje: (POL) Katarzyna MADROWSKA (8) - (TUR) Elif Jale YESILIRMAK (9) - 3 : 0 (6 : 0)
 

3. 68 kg Agnieszka Wieszczek-Kordus /Grunwald Poznań/

Kwalifikacje: (MDA) Irina RINGACI (13) - (POL) Agnieszka Jadwiga WIESZCZEK-KORDUS (14) - 4 : 0 (10 : 0)
 

4. 76 kg Natalia Strzałka /Slavia Ruda Śląska/

1/8 finału: (RUS) Natalia VOROBEVA (10) - (POL) Natalia Iwona STRZALKA (11) - 5 : 0 (4 : 0)
Rapasaż: (POL) Natalia Iwona STRZALKA (11) - (NOR) Iselin Maria Moen SOLHEIM (12) - 0 : 5 (0 : 0) - kontuzja

Styl wolny.

1. 65 kg Magomedmurad Gadzhiev /Madej Wrestling Team Piotrków T. /

1/8 finału: (ROU) George BUCUR (12) - (POL) Magomedmurad GADZHIEV (13) - 1 : 3 (4 : 5)
1/4 finału: (SLO) David HABAT (11) - (POL) Magomedmurad GADZHIEV (13) - 0 : 3 (0 : 6)
1/2 finału: (POL) Magomedmurad GADZHIEV (13) - (ARM) Vazgen TEVANYAN (17) - 1 : 3 (2 : 4)
Finał 3-5: (GEO) Vladimer KHINCHEGASHVILI (16) - (POL) Magomedmurad GADZHIEV (13) - 5 : 0 (0 : 0) - kontuzja

2. 86 kg Sebastian Jezierzański /Dąb Brzeźnica/

1/8 finału: (GEO) Sandro AMINASHVILI (14) - (POL) Sebastian JEZIERZAŃSKI (15) - 3 : 1 (4 : 2)

3. 97 kg Radosław Baran /Grunwald Poznań/

Kwalifikacje: (POL) Radosław BARAN (10) - (SUI) Samuel SCHERRER (11) - 3 : 1 (8 : 3)
1/4 finału: (GER) Erik Sven THIELE (9) - (POL) Radosław BARAN (10) - 3 : 1 (2 : 1)

4. 125 kg Robert Baran /Ceramik Krotoszyn/

1/4 finału: (RUS) Shamil SHARIPOV (11) - (POL) Robert BARAN (2) - 3 : 1 (3 : 2)
 

Trzymamy kciuki za występ całej reprezentacji!

Zrzut ekranu 2021 06 15 o 19.41.34
Zrzut ekranu 2021 07 21 o 17.46.39
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Nonprofit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013