Piątek, 14.02.2020 r

Katarzyna Krawczyk powalczy o brązowy medal.

Trzynastka nie zawsze musi być pechowa. Pokazała to trzynastego lutego w Rzymie Katarzyna Krawczyk. W czwartym dniu mistrzostw Europy polka zapaśniczka wdarła się do strefy medalowej, pokonując największe gwiazdy kategorii 53 kg.

Po losowaniu trudno było nie uwierzyć w pechową trzynastkę. W drabince Katarzyny Krawczyk największe gwiazdy. Na dodatek Polka startowała po rocznej przerwie, spowodowanej kontuzja barku. Rdzy jednak nie było. W pierwszej walce musiała się zmierzyć z Turczynką Zeynep Yetgill, którą pokonała po wyrównanej walce 3:1. W drugim starciu na drodze do pół finału stanęła utytułowana Greczynka Maria Prevolaraki. Po bardzo emocjonującej walce, Krawczyk wygrała 6:3.

Ogień ugasiła, nie bez trudu, dopiero w pół finale mistrzyni świata z 2017 roku Białorusinka Vanessa Kaladzińska.

Katarzyna Krawczyk uległa 3:8 w półfinale kategorii 53 kg zapaśniczych mistrzostw Europy w Rzymie i w piątek stanie do walki o brązowy medal. Przeciwniczkę Polki wyłoni pojedynek repesażowy, w którym spotkają się Rosjanka Stalwira Orsusz oraz Ukrainka Iryna Hustnjak.

Szansy walki w repesażu nie będzie miała Magdalena Głodek (Bloczek Team Pelplin), startująca w kategorii 57 kg, bowiem Białorusinka Iryna Kuraczkina, z którą przegrała w ćwierćfinale, uległa w półfinale Norweżce Grace Bullen 0:2.

 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013