Środa, 06.12.2017 r

Katarzyna Krawczyk: Celem złoto w Kaspijsku

Katarzyna Krawczyk po półrocznej przerwie wraca do sportu. Zapaśniczka Cementu Gryf Chełm doznała ciężkiej kontuzji dyskopatii szyjnej i przez to straciła niemal cały 2017 rok. Teraz reprezentantka Polski intensywnie pracuje nad odbudowaniem formy podczas zgrupowania kadry w Poznaniu.


- Praktycznie od lutego z moim zdrowiem nie było dobrze. Od kwietnia nie było już szans na trenowanie. Przepadły mi mistrzostwa Europy w Nowym Sadzie oraz światowy czempionat w Paryżu. Trzeba było się leczyć i rehabilitować. Ale jakoś udało mi się wyjść z tych problemów - mówi dziewiąta zapaśniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Reprezentantka Polski już od jakiegoś czasu trenuje. Była nawet 12 dni na Ukrainie. Celem pobytu w Kończej Zaspie, koło Kijowa było nadrabianie zaległości treningowych.
- Poprosiliśmy władze polskiego Związku Zapaśniczego, żebym mogła tam potrenować. Warunki w ośrodku reprezentacji Ukrainy były optymalne. Byłyśmy tam razem z Anią Łukasik. A zajęcia prowadził mój trener klubowy Igor Lobas - dodaje zawodniczka Cement Gryf Chełm.


Podczas zgrupowania w Poznaniu trenerowi kadry Piotrowi Krajewskiemu towarzyszy właśnie Igor Lobas. Ukrainiec oprócz zajęć z Kasią prowadzi też treningi z resztą kadrowiczek. Zawodniczki w Poznaniu nie mają lekko. Trenują dwa razy dziennie.
- Teraz pracujemy głównie nad techniką i taktyką. Szkoleniowcy punktują nam każdy błąd. Z moim zdrowiem już jest na szczęście wszystko w porządku i mogę wykonywać praktycznie wszystkie ćwiczenia. Zresztą walczę już w Krajowej Lidze Zapaśniczej, dlatego z każdym dniem czuję się coraz pewniejsza - przekonuje reprezentantka Polski.
Kadrowiczki po zgrupowaniu w Poznaniu rozjadą się do domów. Po świętach Bożego Narodzenia i Nowym Roku rozpoczną kolejną część przygotowań do nowego sezonu.


- Najpierw czeka mnie start w Pucharze Polski, a później zgrupowanie kadry, które być może odbędzie się w Zakopanem. W Nowym Roku mam dwa konkretne cele, złoto na mistrzostwach Europy w Kaspijsku i medal na mistrzostwach świata w Budapeszcie - kończy reprezentantka Polski w wadze do 53 kg.

Waldek Zawołowicz

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 07 04 o 23.59.12

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013