Niedziela, 10.06.2018 r

Kamil Kościółek młodzieżowym Mistrzem Europy!!!

Kamil Kościółek z ZKS Stal Rzeszów został w tureckim Stambule Mistrzem Europy do lat 23 w kategorii 125kg w stylu wolnym!

W finale kategorii 125kg nasz brązowy medalista z poprzednich młodzieżowych mistrzostw Europy zmierzył się z reprezentantem Rosji Khasanem Khubaevem. Na początku Rosjanin wykonał rzut przez biodro za 3 punkty i próbował wózka ale został skontrowany przez Polaka, który otrzymał dwa punkty. Rosjanie rzucili protest ale ten przez sędziów został odrzucony i było 3:3. Pod koniec pierwszej rundy nasz zawodnik obalił rywala i wykonał dwa wózki. Rosjanin przy tej akcji doznał kontuzji kolana. Reprezentant Polski schodził na przerwę prowadząc 8:3. W drugiej rundzie Kościółek wykonał piękny rzut za 2 punkty i było już 10:3! Później Rosjanin szybko wszedł w nogi i wykonał wózek. Po tej akcji nastąpiła druga przerwa ponieważ znów Rosjanin sygnalizował kontuzję. Ten czas pozwolił Rosjaninowi odpocząć i ostro zaatakować naszego reprezentanta. Khubaev znów wykonał atak na nogi a potem wykonał dwa wózki. Nagle na półtorej minuty przed końcem widniał wynik 11:10 dla Rosjanina. W kolejnej akcji na szczęście Kościółek wyrzucił rywala poza matę a w następnej znów go obalił i Polak odzyskał prowadzenie na 14:11. Potem zawodnik ZKS Stal Rzeszów wyrzucił rywala poza matę otrzymując 1 punkt. Na 30 sekund przed końcem Khubaev wykonał rzut w nogi ale został skontrowany przez Polaka, który położył go na plecy.

To drugi medal dla Polski w tym turnieju. Brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym zdobył Roman Pacurkowski w kategorii 67kg.

Kwalifikacje (kategoria 125kg, styl wolny)

Kamil Tomasz KOSCIOLEK (POL) df. Mihaly NAGY (HUN) by VSU, 10 - 0