Piątek, 22.11.2019 r

Kadra w Rosji, Michalik w Poznaniu

Kadra narodowa klasyków od trzech dni trenuje na zgrupowaniu w St. Petersburgu. Tymczasem czołowy polski zawodnik Tadeusz Michalik (97 kg) przebywa w domu. Zapaśnik Sobieskiego Poznań, który podczas mistrzostw świata w Nursułtanie zapewnił dla Polski olimpijską kwalifikację w wadze do 97 kg teraz leczy kontuzję.
- Pewnie, że chciałbym o tej porze być z chłopakami w Rosji. Jednak jeszcze dochodzę do siebie po kontuzji. Naderwałem sobie wiązadła poboczne w kolanie. Ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Na razie pod okiem trenera Antoniego Obryckiego trenuję tylko siłę i wykonuję ćwiczenia ogólnorozwojowe. Na matę wejdę dopiero w grudniu. Nie ma jednak pospiechu, ważne jest zdrowie i cierpliwość - zapowiada piąty zawodnik niedawnych mistrzostw świata.
W przyszłym roku Michalik wszystkie siły podporządkuje pod start w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zapaśnik nie musi walczyć w dodatkowych kwalifikacjach. Wszystkie siły koncentruje na Japonię. Na razie wywalczył miejsce dla Polski, ale w takiej formie trudno będzie komukolwiek z Polaków wygrać rywalizację z Michalikiem.
- Bardzo chcę dobrze wypaść w Rzymie na mistrzostwach Europy. Chcę tam pojechać i powalczyć o medal. Wcześniej czeka mnie turniej w Polsce. Ale póki co, nie chcę niczego przyspieszać. Będę powoli wchodził na matę i cierpliwie wracał do formy - zakończył reprezentant Polski.

Pzz   praca zdalna
Pzz   odwo anie imprez
 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013