Piątek, 22.11.2019 r

Kadra w Rosji, Michalik w Poznaniu

Kadra narodowa klasyków od trzech dni trenuje na zgrupowaniu w St. Petersburgu. Tymczasem czołowy polski zawodnik Tadeusz Michalik (97 kg) przebywa w domu. Zapaśnik Sobieskiego Poznań, który podczas mistrzostw świata w Nursułtanie zapewnił dla Polski olimpijską kwalifikację w wadze do 97 kg teraz leczy kontuzję.
- Pewnie, że chciałbym o tej porze być z chłopakami w Rosji. Jednak jeszcze dochodzę do siebie po kontuzji. Naderwałem sobie wiązadła poboczne w kolanie. Ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Na razie pod okiem trenera Antoniego Obryckiego trenuję tylko siłę i wykonuję ćwiczenia ogólnorozwojowe. Na matę wejdę dopiero w grudniu. Nie ma jednak pospiechu, ważne jest zdrowie i cierpliwość - zapowiada piąty zawodnik niedawnych mistrzostw świata.
W przyszłym roku Michalik wszystkie siły podporządkuje pod start w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zapaśnik nie musi walczyć w dodatkowych kwalifikacjach. Wszystkie siły koncentruje na Japonię. Na razie wywalczył miejsce dla Polski, ale w takiej formie trudno będzie komukolwiek z Polaków wygrać rywalizację z Michalikiem.
- Bardzo chcę dobrze wypaść w Rzymie na mistrzostwach Europy. Chcę tam pojechać i powalczyć o medal. Wcześniej czeka mnie turniej w Polsce. Ale póki co, nie chcę niczego przyspieszać. Będę powoli wchodził na matę i cierpliwie wracał do formy - zakończył reprezentant Polski.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013