Wtorek, 17.12.2019 r

Jusup Abdusałamow - Stać nas na cztery paszporty do Tokio

 

Polscy wolniacy także myślami są już przy przyszłorocznych turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Trwają intensywne przygotowania kadry trenera Jusupa Abdusałamowa do turniejów w Budapeszcie i Sofii.

- Do 21 grudnia kadra przebywa na zgrupowaniu w Zakopanem. Po Nowym Roku przenosimy się do Dagestanu. W dniach 4-18 stycznia odbędzie się zgrupowanie w Machaczkale. Później czeka nas Puchar Polski, zgrupowanie we Władysławowie i zraz po tym mistrzostwa Europy w Rzymie - mówi szkoleniowiec kadry narodowej.

Co prawda podczas mistrzostw świata w Nur-Sułtanie nie udało się wywalczyć kwalifikacji przez żadnego wolniaka, ale szkoleniowiec jest dobrej myśli.

- W obecnej formie najbliżej wyjazdu na igrzyska do Tokio są: Robert Baran w wadze 125 kg, Zbyszek Baranowski do 86 kg i Murad Gadżijew 65 kg. Na dziś tak to wygląda, ale wszystko może się zmienić już za dwa miesiące – dodaje szkoleniowiec.

Trenera kadry narodowej cieszy inwazja młodych zawodników. Jednym z nich jest rewelacyjny Kamil Rybicki z Mazowsza Teresin, który zaskoczył wszystkich w Kazachstanie.

- Kamil miał długą przerwę, ale na mistrzostwach świata walczył bardzo dobrze. Siódme miejsce naprawdę bardzo cieszy. Zapaśnik z Teresina walczy bardzo konkretnie i jest skoncentrowany na tym co robi. Nie ma w głowie żadnych głupot, jest pracowity i skupiony na walce. Kamil czyni szybkie postępy i był w Kazachstanie bardzo bliski kwalifikacji. Wtedy jeszcze się nie udało. Ale może teraz się uda w kategorii do 74 kg. Z innych młodych zawodników wielką przyszłość widzę przed Kamilem Kościółkiem ze Stali Rzeszów. On ma wszystko. Jest pracowity, ma ogromny talent i doskonałe warunki fizyczne – przekonuje Abdusałamow.

Do Dagestanu trener kadry wolniaków chce zabrać możliwie szeroką kadrę. Czyli będę w niej doświadczeni i utalentowani zawodnicy. W Machaczkale jest bardzo dobra szkoła zapasów i szczególnie młodzi zapaśnicy będą tam mieli znakomitą okazję do treningów. Przed najważniejszymi turniejami selekcjoner wolniaków jest sporym optymistą.

- Będziemy walczyć o jak najwięcej nominacji olimpijskich. Stać nas nawet na cztery paszporty do Tokio – podsumował trener reprezentacji Polski w stylu wolnym.

Zrzut ekranu 2021 06 15 o 19.41.34
Zrzut ekranu 2021 07 21 o 17.46.39
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Nonprofit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013