Piątek, 26.03.2021 r

II Puchar Polski Kadetów w stylu klasycznym

W NAJBLIŻSZY WEEKEND RACIBÓRZ OPANUJĄ KLASYCZNI KADECI

W dniach 26-28.03.2021 w Raciborzu odbędzie Memoriał im.Wiesława Hanczarka w ramach II Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Do miasta nad Odrą zjedzie ponad dwustu młodych gladiatorów z ponad 40 krajowych klubów. Pucharowy turniej będzie drugim w tym roku tak poważnym startem w tej grupie wiekowej. Zawodnicy walczyć będą nie tylko o pucharowe trofea, ale również o kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i o reprezentacyjny dres. Bowiem już w czerwcu w bułgarskim Samokowie odbędą się mistrzostwa Europy w tej grupie wiekowej. Tak więc w Raciborzu zapowiadają się nie lada emocje.

O kilka słów poprosiliśmy trenerów udających się na raciborski turniej:

Piotr Leonarczyk - SKS Unia Swarzędz - Zapasy

Unia Swarzędz tym razem na puchar Polski kadetów do Raciborza zabiera tylko dwóch zawodników. Olaf Cierzniewski (71 kg) i Piotr Chełek (80 kg). Obydwaj zawodnicy to jedni z faworytów w swoich kategoriach, ale jak pokazał poprzedni puchar, każdy ma plecy. Nie zmienia to faktu. że cel jest jeden... złoto na OOM i godne reprezentowanie kraju na zawodach rangi ME i MS. Problemem jest mało startów i oczywiście sytuacja związana z pandemią, ale trenujemy ostro i puchar w Raciborzu pokaże czy zmiany które zrobiliśmy w treningach po ostatnim turnieju przyniosły efekt. Najważniejsze aby chłopacy zrealizowali to nad czym pracujemy.

Dariusz Marcin Kłos- trener ZKS "Granica" Gdańsk

Do Raciborza na II PP kadetów pod wodzą trenera Przemka Gutiara wyruszyła 4 osobowa reprezentacja Granicy Gdańsk. Dla zawodników jest to pierwszy rok startów w kategorii wiekowej kadet. Zawodnicy jadą po cenne doświadczenie, ale i po kwalifikacje do OOM. Najbliżej osiągnięcia celu są: Jan Książek, który zajął 9 miejsce podczas I PP oraz Igor Gdaniec 14 zawodnik I PP. Obaj kategoria wagowa do 71 kg. Liczymy również, że do tej rywalizacji o miejsca na OOM dołączą Szymon Jakubowski i Danil Sliutenko, którzy pokazali się z dobrej strony podczas I PP.

Na zakończenie chciałbym podziękować organizatorom PP za podjęcie rękawicy i zorganizowanie turnieju w tak trudnym czasie. Dla zawodników i trenerów turnieje są tym momentem, kiedy możemy zweryfikować pracę wykonaną w klubach.

Na koniec warto pochwalić ekipę gdańskich działaczy na czele z byłym zawodnikiem Spójni Gdańsk- Jackiem Hełminiakiem. Otóż gdański team wpadł na pomysł spopularyzowania zapasów w formie teledysku co im się z pewnością udało. Sami posłuchajcie i oceńcie: https://www.youtube.com/watch?v=AsSzag-01Fg .

Raciborski turniej rozpoczyna się od godziny 9.00. Zapraszamy na relację online: https://www.sportzona.pl/app/events/view/wrestling/291

opracował - artjan

Link do artykułu na facebook

Sport zapaśniczy wspiera Sponsor Tytularny PZZ Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Centrum Medyczne MML - Partner Medyczny PZZ

Polskok Chrzanow - Partner Techniczny PZZ

Zrzut ekranu 2021 06 15 o 19.41.34
Zrzut ekranu 2021 07 21 o 17.46.39
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Nonprofit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013