Poniedziałek, 11.01.2016 r

II Kursokonferencja Trenersko-Sędziowska Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego

9 stycznia 2016 roku w Krotoszynie odbyła się II Kursokonferencja Trenersko-Sędziowska Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego w kadencji 2012-2016. Głównym prelegentem był Przewodniczący Kolegium Sędziów PZZ, członek Zarządu PZZ Karol Łebkowski.

Wielkopolska gościła na kursokonferencji także Przewodniczącego Komisji Sportowej PZZ, członka Zarządu Mirosława Pikierskiego. Przedtem odbyły się zawody zapaśnicze województwa wielkopolskiego w stylu wolnym oraz zebranie Zarządu Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego, które zaszczycił swoją obecnością Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Grzegorz Pieronkiewicz.

Celem konferencji było:

1) przedstawienie spraw organizacyjnych na rok 2016 Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego;

2) aktualizacja wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów sędziowskich, regulaminów, w tym organizacji imprez PZZ, spraw sportowych,które szczegółowo wykładał uczestnikom Karol Łebkowski;

3) wykład wspierający działalność trenerów  pt. "Wybrane aspekty fizjologiczne determinujące udział sportowca w procesie treningowym", który wygłosił dr Dariusz Szarzyński.

Uczestnicy mieli możliwość konsultacji nurtujących spraw i uzyskania odpowiedzi na zadane pytania.  

Organizowane kursokonferencje mają przyczyniać  się do podniesienia kwalifikacji sędziów i poszerzać wiedzę trenerów, choć trzeba podkreślić, że takie szkolenia powinny się cieszyć w naszym środowisku coraz większym zainteresowaniem w stosunku do obecnego. Może warto się zastanowić w przyszłości i w ramach dobrej współpracy organizować takie szkolenia na poziomie regionalnym, których uczestnikami mogliby być sędziowie i trenerzy z pozostałych województw, co wówczas w kilku terminach da możliwość podnoszenia kwalifikacji wszystkim zainteresowanym.

 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013