Poniedziałek, 20.08.2018 r

Gevorg Sahakyan wygrywa Grand Prix of Germany, Barnatek zdobywa brązowy medal

Gevorg Sahakyan we wspaniałym stylu wygrał mocno obsadzony Turniej w Dortmundzie. Geworg, na co dzień reprezentujący klub Cartusia Kartuzy przeszedł przez turniej jak burza odprawiając z kwitkiem kolejno Niemca, Norwega,Litwina i Gruzina. W każdej walce zademonstrował swoją silną broń jaką jest odwrotny pas . W środowisku zapaśniczym uznawany jest za najlepszego zapaśnika na świecie , który wykonuje taką technikę. W walce finałowej Sahakyan nie pozostawił złudzeń Duńczykowi Bjerrehrusowi i wygrał Grand Prix of Germany w wielkim stylu. 

 

W tej samej kategorii co Sahakyan rywalizował Mateusz Bernatek. Nasz wicemistrz świata pokonał Niklasa Ohffa w 1/8 finału przez przewagę techniczną. Niestety później Bernatek przegrał przez przewagę techniczną z reprezentantem Danii Bjerrehrusem. Na szczęście Duńczyk wszedł do finału i Piotrkowianin mógł walczyć w repesażu. W nim pokonał Atakana Yuksela i dzięki temu mógł rywalizować o brązowy medal. Tam Bernatek po emocjonującej walce pokonał reprezentanta Niemiec Erika Weissa 3:1.

W kategorii 60kg walczyli Michał Tracz, Dawid Ersetic, Przemysław Piątek. Piątek i Ersetic spotkali się w pierwszym pojedynku. Lepszy okazał się Raciborzanin, który pokonał Piątka 7:3. Niestety w 1/8 finału Ersetic przegrał z reprezentantem Węgier Erikiem Torbą przez przewagę techniczną a do repasażu z Amerykaninem La Montem Taylorem popularny „Ersa” już nie wyszedł, ponieważ złapał kontuzję. Ponadto walczył jeszcze Michał Tracz, który po emocjonującej walce przegrał z reprezentantem Szwecji Arditem Fazljiją 1:2. 

W kategorii 72kg rywalizował Roman Pacurkowski. Zawodnik AZS AWF Warszawa w walce kwalifikacyjnej pokonał Christopha Burgera z Austrii przez przewagę techniczną. Niestety w kolejnej rundzie Pacurkowski przegrał 0:10. W repasażu Pacurkowski przegrał 6:10 z reprezentantem Słowacji Dennisem Horvathem.

W kategorii 77kg walczyli Ivan Nylypiuk i Dawid Klimek. Klimek rozpoczął turniej z wysokiego C. Zawodnik WKS Sląsk Wrocław pokonał w 1/8 finału reprezentanta Turcji Serkanna Akkoyuna 6:1. W ćwierćfinale nasz etatowy reprezentant na mistrzostwa świata i europy do lat 23 pokonał na ostrzeżenia Matiasa Lipastiego z Finlandii. W półfinale Klimek musiał uznać wyższość Tamasa Lorincza z Węgier. W walce o brązowy medal Klimek przegrał z Yunusem Emrem Basarem przez przewagę techniczną i zajął piąte miejsce w Turnieju. Nylypiuk stoczył dwa pojedynki. W pierwszej potyczce pokonał reprezentanta Francji Anthony Tantiniego 7:5. Jednak w 1/8 finału zawodnik AZS AWF Warszawa musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy Elmara Nuralieva. 

W kategorii 82kg rywalizowali Maksym Zacharczuk i Edgar Babayan. W kwalifikacjach Babayan rozprawił się z reprezentantem Finlandii Jarno Alanderem. W ćwierćfinale pokonał Gelę Bolkvadze 3:1. W półfinale Babayan uległ Peterowi Bacsi przez przewagę techniczną. W walce o brąz zawodnik Sobieskiego Poznań po bardzo wyrównanej walce uznał wyższość Rolanda Schwarza z Niemiec. Babayan zajął piąte miejsce w turnieju. Maksym Zacharczuk w pierwszej walce uległ reprezentantowi Szwecji Oskarowi Johannsonowi 5:1. 

W kategorii 87kg rywalizowali Tadeusz Michalik i Arkadiusz Kułynycz. Michalik stoczył dwie walki. Nasz brązowy medalista Mistrzostw Europy 2016 w pierwszej walce pokonał Emila Sandhala ze Szwecji 2:1. Niestety w ćwierćfinale przegrał z Turkiem Alim Cengizem przez przewagę techniczną. Arkadiusz Kułynycz przegrał w kwalifikacjach Tonim Metsomakim z Finlandii przez przewagę techniczną. 

Z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Olejniczak w kategorii 97kg, który w pierwszej rundzie pokonał reprezentanta Grecji Leokatisa Kesidisa a potem rozprawił się Pontusem Lundem z Litwy. Niestety w ćwierćfinale nasz reprezentant przegrał z reprezentantem Gruzji Giorgim Melią przez przewagę techniczną. Jednakże widać, że Marcin przeżywa drugą młodość. 

W kategorii 130 kg rywalizowali Rafał Krajewski i Marcin Luto. Obaj nasi zawodnicy przegrali swoje pierwsze walki przez przewagę techniczną.

 

Materiał przygotowali: Jakub Kaliski, Artur Janiak

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013