Czwartek, 12.04.2018 r

Gardzioła z kontuzją. Nie pojedzie do Skopje

Trenerowi Piotrowi Szczeponiokowi wypadł jeden z czołowych zapaśników. Ogromny pech spotkał Adama Gardziołę, który podczas mistrzostw Polski doznał kontuzji kciuka. Startujący w wadze do 80 kg reprezentant Polski był jednym z kandydatów do medali, podczas zbliżających się mistrzostw Europy kadetów w Skopje.
- Adam mimo kontuzji nawet następnego dnia stanął do finałowej walki, którą wygrał 8:0. Ale jak się okazało uraz jest na tyle poważny, że potrzebna była operacja. Adam ma teraz usztywnioną rękę i nie ma szans na treningi - mówi szkoleniowiec kadry kadetów w stylu klasycznym.
Wychowanek Pogoni Tyszowce bardzo dobrze spisywał się podczas przygotowań do mistrzostw Europy, między innymi podczas silnie obsadzonego turnieju na Białorusi.
- Walczył tam niemal cały blok wschodni, czyli kraje z byłego ZSRR. Adam tak, jak reszta naszej ekipy spisywał się bardzo dobrze. Dzięki tak silnej obsadzie nasi zawodnicy mieli doskonałe przetarcie przed kolejnymi turniejami. Trzeba będzie sobie radzić w Macedonii bez Adama, który będzie szykował się teraz do mistrzostw świata, które na początku lipca odbędą się w Zagrzebiu - dodaje trener naszych młodych klasyków.
Szczeponiok jest jednak zadowolony, że mistrzostwa Europy kadetów zostały przeniesione z kwietnia na połowę maja. Zamiast Kijowa turniej odbędzie się w Skopje.
- Mamy przez to więcej czasu na przygotowania. Dopiero co wróciliśmy z Poznania, ale teraz jeszcze czekają nas obozy w Brzegu Dolnym i Raciborzu. Sądzę, że kadra będzie jeszcze lepiej przygotowana do turnieju - podsumował trener kadry narodowej kadetów.

Waldek Zawołowicz

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.06.33
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013