Środa, 29.11.2017 r

Gadżijew: Trafiłem do znakomitego grona wielkich polskich sportowców

Kolejny zapaśnik będzie walczył w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski 2017 roku. Magomedmurad Gadżijew jest aktualnym wicemistrzem Europy i Świata. Z tym, że tytuł w Nowym Sadzie wywalczył w wadze do 70 kg, z kolei na światowym czempionacie pochodzący z Machaczkały zapaśnik zdobył w wadze o 5 kg lżejszej.
- Ogromnie jestem zaskoczony, że zostałem nominowany do tak prestiżowego plebiscytu. Jestem skromnym człowiekiem, dlatego nawet miejsce w czołowej 20 najlepszych polskich sportowców jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem. Trafiłem naprawdę do znakomitego grona wielkich sportowców - mówi reprezentant Polski w stylu wolnym.
Gadżijew od 4 lat mieszka w Polsce, a od 3 posiada nasze obywatelstwo. W barwach Polski sympatyczny Dagestańczyk wywalczył już trzy medale na mistrzowskich imprezach. "Murad" nie ukrywa, że jego marzeniem jest teraz medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
- Jest to moje wielkie marzenie. Szczególnie, że Polsce czuje się bardzo dobrze. Mam sporo znajomych i przyjaciół. Świetnie jest podczas zgrupowań reprezentacji Polski. Bowiem mam okazje nie tylko do treningów, ale także do rozmów z kolegami z kadry wolniaków. W kadrze panuje naprawdę znakomita atmosfera. Już od piątku czeka nas kolejne zgrupowanie w Zakopanem i już nie mogę się doczekać spotkania z trenerami i kolegami z kadry - dodaje srebrny medalista mistrzostw świata i Europy.
W przyszłym roku Gadżijewa czekają dwie wielkie imprezy. Szczególnie ważne dla "Murada" są mistrzostwa Europy, które odbędą się w Kaspijsku.
- Jest to 15 km od rodzinnej Machaczkały. Właściwie to tak, jakby były u mnie w domu. Bowiem Kaspijsk jest takim przedmieściem Machaczkały. Nie muszę tłumaczyć, jak ważne będą to dla mnie zawody. Na trybunach zasiądzie rodzina, znajomi i pełno sympatyków zapasów z całego Dagestanu. W tym kraju jest to przecież sport narodowy. Przed taką widownią nie wypada mi nic innego, jak tylko wywalczyć złoty medal. Jednak do Machaczkały przyjadę już w styczniu. Wtedy z kadrą wolniaków udajemy się na miesięczne zgrupowanie - zapowiada zapaśnik AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.
Póki co, trener kadry narodowej Yusup Abdusalamow powołał zawodników na grudniowe zgrupowanie w Zakopanem. Dodatkowo i gościnnie zajęcia pod Giewontem będzie prowadzić jeszcze inny znakomity szkoleniowiec z Dagestanu.
- Przyjedzie do nas Zalimchan Yusupow. Jest to fachowiec w każdym calu. Podczas obozu w Zakopanem będzie pracował nad naszą techniką walki, oprócz tego weźmie czynny udział w sparingach. Jego wiedza jest ogromna i dlatego nawet po zajęciach lubimy jeszcze zostać na macie i dodatkowo poćwiczyć. Bardzo się cieszę, że trener kadry zaprosił tego fachowca na zgrupowanie - przekonuje Gadżijew.
Zachęcamy sympatyków sportu do głosowania na tego ogromnie sympatycznego i pracowitego zawodnika. Magomedmurad Gadżijew jest jedynym przedstawicielem zapasów w 83. plebiscycie Przeglądu Sportowego. W ubiegłym roku nominowana w tym konkursie była brązowa medalistka olimpijska, Monika Michalik.
 

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zrzut ekranu 2018 07 04 o 23.59.12

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013