Wtorek, 01.06.2021 r

ENEA sponsorem strategicznym Polskiej Ligi Zapaśniczej

W dniu 17 maja 2021 roku Enea S.A. oraz Polski Związek Zapaśniczy rozpoczęły współpracę, której celem jest promocja sportu zapaśniczego w Polsce oraz rywalizacji ligowej z udziałem najlepszych zawodniczek i zawodników.

- Cieszę się, że spółka Skarbu Państwa zdecydowała się na inwestycję w polskie zapasy. Liczę, że dzięki tej współpracy pojawią się młodzi adepci zapasów, którzy w kolejnych latach nawiążą do sukcesów wielkich mistrzów – powiedział podczas konferencji prasowej Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego - Andrzej Supron.

 

 

Wsparcie Enea S.A. zapewni zawodnikom stabilizację niezbędną do przygotowań i startów w najważniejszych imprezach sportowych tego roku. Spółka będzie wspierać polskich zapaśników w drodze po sukcesy m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Celem współpracy jest bowiem zapewnienie optymalnych warunków do przygotowania polskiej kadry do najważniejszych imprez sezonu. Zapaśnicy zdobyli już w dotychczasowych startach w igrzyskach olimpijskich 26 medali, w tym 5 złotych, 9 srebrnych i 12 brązowych. Enea będzie także wzmacniać popularyzację sportu zapaśniczego w Polsce w ramach programu „Zapasy w każdej szkole”.

Współpraca Enei z Polskim Związkiem Zapaśniczym ma także na celu popularyzację rywalizacji ligowej. Rozgrywki drużynowe są jedną z najlepszych form promocji sportu. W Polskiej Lidze Zapaśniczej zaprezentują się najlepsi zawodnicy i zawodniczki z kraju, reprezentujący swoje kluby i miasta. Ta rywalizacja wyłoni drużynowego Mistrza Polski.

Zrzut ekranu 2021 06 15 o 19.41.34
Zrzut ekranu 2021 07 21 o 17.46.39
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Grafika w artykule pzz
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013