Friday, 01.11.2019 r

Dzisiaj 1 listopada - Cześć Ich Pamięci

 

Dzisiaj wspominamy tych, którzy całe swoje życie poświecili zapasom i polskiemu sportowi. Cześć Ich Pamięci.

Mieczysław Tracz - człowiek skazany na zapasy

W tym roku zapasy straciły wielkiego zawodnika i trenera. Mieczysław Tracz w wieku 56 lat zmarł na chorobę nowotworową, z którą walczył przez osiem lat. W stylu klasycznym był jednym z najbardziej znanych zawodników. Reprezentował barwy Agrosu Żary, a od 1977 Śląska Wrocław. Trzykrotnie, w latach 1983, 1984 i w 1988, zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Za zajęcie czwartego miejsca na mistrzostwach Europy w Lipsku (1985) rok później został wybrany Mistrzem Sportu. W 1987 na mistrzostwach świata we francuskim Clermond-Ferrand zajął siódme miejsce. W następnym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu 1988 dotarł do trzeciej rundy, w której przegrał z przyszłym mistrzem olimpijskim Kamadirowem Madżidowowem z ZSRR. W tym samym roku na mistrzostwach Europy w norweskim Kolbotn zajął piątą lokatę.

Mieczysław Tracz to starszy brat Józefa.

 

Bracia Traczowie przygodę z matą zaczynali prawie w tym samym czasie w rodzinnych Żarach, gdzie sportem nr 1 są od lat zapasy. Mimo, że początkowo Mieczysław uprawiał piłkę nożną, to jednak w końcu trafił do klubu zapaśniczego i tak już pozostało. To była dobra decyzja przyszłego olimpijczyka. Mieczysław był o dwa lata starszy od Józefa i być może dlatego wygrywał z nim pierwsze pojedynki na zgrupowaniach i treningach, szczególnie w okresie juniorskim.

Sytuacja odwróciła się po przejściu do seniorów. Wtedy więcej sukcesów zaczął odnosić Józef, który trzykrotnie wywalczył medale igrzysk olimpijskich (brąz Seul 1988 i Atlanta 1996, srebro Barcelona 1992)
Po zakończeniu kariery Mieczysław Tracz zajął się pracą trenerską w Śląsku Wrocław.
 

Kiedy w 1992 roku Józef Tracz został wicemistrzostwem olimpijskim w Barcelonie, urodził się drugi syn Mieczysława - Michał ( Łukasz przyszedł na świat w 1987 roku). Michał właściwie od początku był skazany na zapasy i godnie poszedł w ślady ojca. Jest teraz etatowym reprezentantem Polski.

Pzz   praca zdalna
Pzz   odwo anie imprez
 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013