Poniedziałek, 02.12.2019 r

Dwie wygrane Polek na Heros Lady Open w Boguszowie - Gorcach

 
​      Kobiecy festiwal zapasów za nami! W Boguszowie Gorcach odbył się międzynarodowy turniej Hero Lady Open. W imprezie startowała cała krajowa czołówka naszych pań, z wyjątkiem kontuzjowanej Roksany Zasiny. Czołowa nasza zapaśniczka wróci do treningów po Nowym Roku. Mimo schyłku sezonu trener kadry narodowej Piotr Krajewski był zadowolony z postawy reprezentantek Polski.
- Przede wszystkim ważne, że do Boguszowa-Gorc przyjechało sporo dobrych zapaśniczek. W wielu kategoriach była naprawdę mocna obsada. Z naszych zawodniczek dwie wygrały swoje kategorie. Bardzo dobrze spisała się szczególnie Kasia Krawczyk, która wygrała kategorię do 53 kg oraz Magda Głodek, która walczyła w wadze o 4 kg cięższej - mówi trener-selekcjoner.
Szkoleniowiec jednak jest pod wrażeniem postawy i zaangażowania wszystkich kadrowiczek, które mimo trudnego, długiego i wyczerpującego sezonu nawet w grudniu zaprezentowały przyzwoity poziom.
- Trudno, żeby teraz były w szczytowej formie. Ale mimo to byłem ciekawy rywalizacji szczególnie w wadze do 68 kg. Zarówno Agnieszka Wieszczek-Kordus jak i Natalia Strzałka przegrały z zawodniczką Białorusi, ale to jeszcze nic nie znaczy. Po tym turnieju nie ma rozstrzygnięć. Walka o wyjazd na ME do Rzymu trwa - dodaje.
Piotr Krajewski chciał sprawdzić jak najwięcej zapaśniczek i dlatego dobrze, że bardzo wysoko poprzeczkę powiesiły zawodniczki z Niemiec, Francji, Białorusi, czy Kazachstanu. Młode Polki potrafiły jednak błynąć na tle silnych rywalek.
- Miłą niespodziankę sprawiła Dominika Szynkowska, która była druga w wadze do 50 kg i minimalnie przegrała z Francuzką Julie Sabatie 2:3. Jeszcze przez tydzień będziemy w tutaj na zgrupowaniu. Później 11 grudnia na 10 dni przeniesiemy się do Zakopanego - kończy szkoleniowiec kadry narodowej.
 
 
                                                            WYNIKI TURNIEJU HEROS LADY OPEN BOGUSZÓW - GORCE 2019
 
Waga 50 kg
1. Julie SABATIE (Francja),
2. Dominika SZYNKOWSKA
3. Anna ŁUKASIAK i Iwona MATKOWSKA
 
Waga 53 kg
1. Katarzyna KRAWCZYK
2. Alicja CZYŻOWICZ
 
Waga 55 kg
1. Anastasia BLAYVAS (Niemcy)
2. Dominika KULWICKA
 
Waga 57 kg
1. Magdalena GŁODEK
3. Patrycja GIL
 
Waga 59 kg
1. Julia PISARENKO (Białoruś)
2. Jowita WRZESIEŃ
 
Waga 62 kg
1. Luisa NIEMESCH (Niemcy)
2. Katarzyna MĄDROWSKA
3. Aleksandra WÓLCZYŃSKA
 
Waga 65 kg
1. Eyleen SEVINA (Niemcy)
3. Anna URBANOWICZ
 
Waga 68 kg
1. Hanna SADCZANKA (Białoruś)
2. Agnieszka WIESZCZEK-KORDUS
3. Natalia STRZAŁKA
 
Waga 72 kg
1. Kamila KULWICKA
 
Waga 76 kg
1. Elmira SYZDYKOVA (Kazachstan)
2. Daria PALIŃSKA
3. Anna WAWRZYCKA

Pzz   praca zdalna
Pzz   odwo anie imprez
 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013