Wtorek, 18.10.2016 r

Dominika Szynkowska w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wyrkach

Szkoła przystąpiła do programu "Selfie z Mistrzem" w bieżącym roku szkolnym 2016. Program ten skierowany jest do dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów.

W dniu 17.10.2016 zostało zorganizowane spotkanie na sali gimnastycznej z Mistrzem - dwukrotną brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorek i reprezentantką na Mistrzostwach Świata w zapasach kobiet Dominiką Szynkowską, zawodniczką klubu WLKS z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wyrkach.

Dzieci, które biorą udział w programie, miały szansę na zapoznanie się z biografią Mistrzyni, początkami kariery w zapasach, ale również mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach z Dominiką. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali ciekawych wypowiedzi gościa, który opowiadał o początkach swojej przygody z zapasami, bezpieczeństwie w sporcie oraz budowaniu pozytywnego wizerunku własną pracą i chęcią odniesienia sukcesu. Z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia pokazane przez zawodniczkę. Dzieci z dużą śmiałością podchodziły do Dominiki, prosiły o porady, ocenę danego ćwiczenia wykonywanego przez nich. Uczestnicy deklarowali zamiar bycia sportowcem jak Pani Dominika Szynkowska. Jestem przekonana, że to spotkanie na długo zapadnie w pamięci dzieci i w myśl zasady "w zdrowym ciele zdrowy duch" uczestnicy będą dbać o swoją sprawność fizyczną.

Zwieńczeniem zajęć było wykonanie zdjęcia Mistrza z dziećmi szkoły podstawowej, nauczycieli wychowania fizycznego Joanną Krasnodębską i Magdaleną Bryk-Duda (prowadząca zajęcia w ramach programu PZZ "Zapasy sportem wszystkich dzieci") oraz Panią Dyrektor Małgorzatą Biardą.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013