Wtorek, 18.10.2016 r

Dominika Szynkowska w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wyrkach

Szkoła przystąpiła do programu "Selfie z Mistrzem" w bieżącym roku szkolnym 2016. Program ten skierowany jest do dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów.

W dniu 17.10.2016 zostało zorganizowane spotkanie na sali gimnastycznej z Mistrzem - dwukrotną brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorek i reprezentantką na Mistrzostwach Świata w zapasach kobiet Dominiką Szynkowską, zawodniczką klubu WLKS z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wyrkach.

Dzieci, które biorą udział w programie, miały szansę na zapoznanie się z biografią Mistrzyni, początkami kariery w zapasach, ale również mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach z Dominiką. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali ciekawych wypowiedzi gościa, który opowiadał o początkach swojej przygody z zapasami, bezpieczeństwie w sporcie oraz budowaniu pozytywnego wizerunku własną pracą i chęcią odniesienia sukcesu. Z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia pokazane przez zawodniczkę. Dzieci z dużą śmiałością podchodziły do Dominiki, prosiły o porady, ocenę danego ćwiczenia wykonywanego przez nich. Uczestnicy deklarowali zamiar bycia sportowcem jak Pani Dominika Szynkowska. Jestem przekonana, że to spotkanie na długo zapadnie w pamięci dzieci i w myśl zasady "w zdrowym ciele zdrowy duch" uczestnicy będą dbać o swoją sprawność fizyczną.

Zwieńczeniem zajęć było wykonanie zdjęcia Mistrza z dziećmi szkoły podstawowej, nauczycieli wychowania fizycznego Joanną Krasnodębską i Magdaleną Bryk-Duda (prowadząca zajęcia w ramach programu PZZ "Zapasy sportem wszystkich dzieci") oraz Panią Dyrektor Małgorzatą Biardą.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Non profit new

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013