Środa, 27.11.2019 r

Boguszów-Gorce, zapaśnicza Mekka kobiet

Wielkie święto zapasów kobiet w Boguszowie-Gorcach! W najbliższy weekend w hali sportowej przy ul. Waryńskiego 10, odbędzie się największy w tym roku w Europie międzynarodowy turniej pań - Heros Lady Open. Impreza zapowiada się pasjonująco. Powiat wałbrzyski od dłuzszego czasu solidnie przygotowuje się do tego turnieju. W bardzo mocnych składach w polskie Sudety przyjadą reprezentacje z 16 państw: Białorusi, Chorwacji, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Kazachstanu, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włochy i Polski. Przedstawicielami naszego kraju będą reprezentacje we wszystkich grupach wiekowych: seniorki i młodzieżówka U23, juniorki U20 oraz kadetki U17 i kluby zapaśnicze z całej Polski.

- Wszystko wskazuje na to, że będzie to największa impreza zapaśnicza dla kobiet w Europie. O to miano próbował walczyć nasz zaprzyjaźniony klub z Berlina, gdzie na początku listopada odbył się podobny międzynarodowy turniej. Nasi "rywale" początkowo ogłosili, iż do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 380 zawodniczek, jednak ostatecznie okazało się, że wystartowało ich 335. I tak bardzo dużo, jednak my zamierzamy ten rekord pobić! - mówi rzeczniczka turnieju, Joanna Kołodziej

Przyjazd ekip i ważenie zawodniczek odbędzie się w piątek 29 listopada. Turniej rozpocznie się w sobotę, o godz. 9.00 od uroczystego otwarcia. Pojedynki trwać będą bez przerwy do godzin wieczornych. W niedzielę dalej odbywać się będą eliminacje, po nich walki o medale i wreszcie na koniec wręczenie nagród i dekoracja zawodniczek.

Zapaśniczki będą rywalizować w 3 grupach wiekowych: seniorki/juniorki (od 17 roku życia), juniorki młodsze (13-15 lat) oraz młodziczki (10-12 lat) - z podziałem na kategorie wagowe, po 10 w starszych grupach i kilkanaście w najmłodszej.

Warto dodać, że całą imprezę będzie można śledzić na żywo w internecie na stronie sportzona.pl i herosladyopen.pl. Z każdej z mat będzie prowadzony przekaz internetowy video oraz relacja wynikowa.

Turniej Heros Lady Open został objęty honorowym patronatem marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Pzz   praca zdalna
Pzz   odwo anie imprez
 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013