Poniedziałek, 31.10.2016 r

Andrzej Tomaszewski w Radomyślu Wielkim

W dniu 11 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Wł. Sikorskiego w miejscowości Radomyśl Wielki w powiecie mieleckim odbył się Turniej Zapaśniczy Młodych Zapaśników o Puchar Burmistrza Gminy Radomyśl Wielki.

W zawodach brali udział zawodnicy z KS Wisłoka Dębica, UKS Orzeł Skrzyszów oraz zawodnicy z KS Radomyślanka. Na zawody został zaproszony Andrzej Tomaszewski - mistrz Europy juniorów, brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów, młodzieżowców i seniorów, trener sekcji zapaśniczej KS "Wisłoka". Pan Andrzej Tomaszewski pełnił funkcję głównego sędziego zawodów oraz został zaproszony w ramach programu "Zapasy sportem wszystkich dzieci" i projektu "Selfie z Mistrzem".

W zawodach zasady walki zostały dostosowane do możliwości, umiejętności i poziomu rozwojowego dzieci. Punkty były przyznawane między innymi za sprowadzenie do parteru, wstanie czy przytrzymanie przy macie. Wśród najmłodszych i najmniej doświadczonych dzieci walki odbywały się o wyrywanie piłki, te walki sprawiły najwięcej emocji wśród zawodników i widzów.

O tym, która drużyna wygra decydowała większa ilość wygranych walk w bezpośrednim spotkaniu. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci dyplomów i medali, a dla klubów zostały przyznane puchary. W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajęła drużyna KS Radomyślanka. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Po zakończonych zawodach odbyło się spotkanie z Mistrzem, nasz gość został zasypany lawiną pytań przez zmęczone, ale uśmiechnięte i radosne dzieci. Pytania miały bardzo szeroki charakter, pan Andrzej chętnie udzielał odpowiedzi, opowiadał różne ciekawe historie i zachęcał dzieci do uczestnictwa w dalszych treningach i zawodach. Pan Andrzej obiecał przyjazd na kolejne spotkanie z dziećmi.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013