Czwartek, 07.11.2019 r

2019 rokiem Natalii Strzałki!

Prezes Andrzej Supron: Polskie zapasy kobietami stoją.

Z Budapesztu reprezentacja Polski w zapasach do lat 23 wróciła tylko z jednym medalem. Brązowy krążek w wadze do 68 kg wywalczyła Natalia Strzałka. Wcześniej zapaśniczka Slavii Ruda Śląska została młodzieżową mistrzynią Europy. Z całą pewnością można dodać, że jest to rok Natalii Strzałki.

- Wielkie ukłony dla Natalii i sztabu szkoleniowego. Zawodniczka ta świetnie się rozwija, regularnie przywozi medale z mistrzowskich turniejów. Jej rywalizacja z Agnieszką Wieszczek-Kordus może tylko dobrze zrobić dla naszej dyscypliny - mówi prezes PZZ, Andrzej Supron.

Szef polskich zapasów co prawda nie jest zadowolony z postawy klasyków i wolniaków, ale 2019 rok ogólnie ocenia bardzo wysoko.

- W tym roku nasze zapaśniczki i nasi zapaśnicy wywalczyli 21 krążków na wszystkich mistrzowskich imprezach. Jest to najlepszy wynik od lat. Stale powtarzam, że idziemy w dobrym kierunku. Ale ogólnie mogę powiedzieć, że polskie zapasy kobietami stoją. Panowie weźcie się w garść - apeluje wybitny polski zapaśnik i Prezes PZZ.

W przyszłym roku najważniejszą imprezą będą oczywiście Igrzyska Olimpijskie w Tokio, ale wcześniej zapaśników czekają dwa turnieje kwalifikacyjne w Budapeszcie i Sofii. Tylko finaliści będą mogli uzyskać paszporty na IO.

- Wcześniej w Rzymie odbędą się mistrzostwa Europy, w których o udział rywalizować będą wszyscy reprezentanci kadr w poszczególnych stylach.  Do rywalizacji staną także ci, którzy na Mistrzostwach świata wywalczyli paszport na Igrzyska olimpijskie w Tokio. Póki co, w turniejach kwalifikacyjnych liczę na jeszcze dwa, trzy paszporty do Tokio - zakończył Andrzej Supron.

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013