Czwartek, 07.11.2019 r

2019 rokiem Natalii Strzałki!

Prezes Andrzej Supron: Polskie zapasy kobietami stoją.

Z Budapesztu reprezentacja Polski w zapasach do lat 23 wróciła tylko z jednym medalem. Brązowy krążek w wadze do 68 kg wywalczyła Natalia Strzałka. Wcześniej zapaśniczka Slavii Ruda Śląska została młodzieżową mistrzynią Europy. Z całą pewnością można dodać, że jest to rok Natalii Strzałki.

- Wielkie ukłony dla Natalii i sztabu szkoleniowego. Zawodniczka ta świetnie się rozwija, regularnie przywozi medale z mistrzowskich turniejów. Jej rywalizacja z Agnieszką Wieszczek-Kordus może tylko dobrze zrobić dla naszej dyscypliny - mówi prezes PZZ, Andrzej Supron.

Szef polskich zapasów co prawda nie jest zadowolony z postawy klasyków i wolniaków, ale 2019 rok ogólnie ocenia bardzo wysoko.

- W tym roku nasze zapaśniczki i nasi zapaśnicy wywalczyli 21 krążków na wszystkich mistrzowskich imprezach. Jest to najlepszy wynik od lat. Stale powtarzam, że idziemy w dobrym kierunku. Ale ogólnie mogę powiedzieć, że polskie zapasy kobietami stoją. Panowie weźcie się w garść - apeluje wybitny polski zapaśnik i Prezes PZZ.

W przyszłym roku najważniejszą imprezą będą oczywiście Igrzyska Olimpijskie w Tokio, ale wcześniej zapaśników czekają dwa turnieje kwalifikacyjne w Budapeszcie i Sofii. Tylko finaliści będą mogli uzyskać paszporty na IO.

- Wcześniej w Rzymie odbędą się mistrzostwa Europy, w których o udział rywalizować będą wszyscy reprezentanci kadr w poszczególnych stylach.  Do rywalizacji staną także ci, którzy na Mistrzostwach świata wywalczyli paszport na Igrzyska olimpijskie w Tokio. Póki co, w turniejach kwalifikacyjnych liczę na jeszcze dwa, trzy paszporty do Tokio - zakończył Andrzej Supron.

Pzz   praca zdalna
Pzz   odwo anie imprez
 pogonwirusa   zbigniew baranowski   slajd
Ourchamps
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Pzz   non profit
Pwpw   baner

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013