Czwartek, 13.09.2018 r

11 medali Biało-Czerwonych w Memoriałach Pytlasińskiego, Ziółkowskiego oraz Poland Open.

Reprezentacja Polski w zapasach zdobyła 11 medali w Memoriałach Pytlasińskiego, Ziółkowskiego oraz Poland Open. Jest to świetny prognostyk przed zbliżającymi Mistrzostwami Świata w Budapeszcie. 

Kapitalny występ zanotowała Agnieszka Wieszczek - Kordus. Zawodniczka Grunwaldu Poznań jeszcze rok temu przeszła poważną operację kręgosłupa. Nikt nie wierzył w jej udany powrót na zapaśniczą matę. Agnieszka w ćwierćfinale pokonała 2:0 Patrycję Sperkę. W półfinale brązowa medalistka olimpijska z Pekinu wygrała z Cataliną Axante z Rumunii, a finale przez tusz pokonała Chinkę Kunming Wang. 

 

 

 

Złoto w Poland Open zdobyła również Roksana Zasina. W ćwierćfinale brązowa medalistka z Paryża pokonała amerykankę Jaccerę Winchester 4-2. W półfinale po niezwykle wyrównanej walce Polka pokonała brązową medalistkę z Rio de Janeiro Sofię Mattsson 4-3. W finale Zasina okazała się lepsza od reprezentantki Ukrainy Tetyany Kit. 

 

 

Srebrny medal wywalczyła Katarzyna Krawczyk w kategorii 53kg. Zawodniczka Cement Gryf Chełm w kwalifikacjach pokonała Ninę Hemmer (Niemcy) 7-4. 

W ćwierćfinale wicemistrzyni Igrzysk Europejskich wygrała z Khrystyną Berezą z Ukrainy 6-4. W półfinale brązowa medalistka mistrzostw europy z Kaspijska po kapitalnej walce pokonała Dianę Weicker z Kanady 11-8. W finale nasza reprezentantka przy remisie 2:2 uległa mistrzyni świata juniorek 2015 Nanami Irie z Japonii. 

 

 

Miejsca Polek: 

 

Kategoria 50kg

Iwona Matkowska (13 miejsce)

Anna Łukasiak (18 miejsce)

 

Kategoria 53kg

Katarzyna Krawczyk (srebrny medal)

Katarzyna Kamińska (14 miejsce)

 

Kategoria 55kg

Roksana Zasina (Złoty medal)

 

Kategoria 62kg 

Natalia Kubaty (15 miejsca)

 

Kategoria 72kg

Agnieszka Wieszczek - Kordus (Złoty medal)

Patrycja Sperka (Piąte miejsce)

Anna Urbanowicz (Ósme miejsce)

 

Kategoria 76kg

Daria Osocka (11 miejsce)

 

Wspaniały występ zanotowała reprezentacja Polski w stylu wolnym. Podopieczni Yusupa Abdusalamova zdobyli aż 5 medali. 

 

Złoty medal w kategorii 86kg zdobył Zbigniew Baranowski. Zawodnik AKS Białogard w 1/8 finału pokonał Sebastiana Jezierzańskiego, czym właściwie zapewnił sobie wyjazd na Mistrzostwa Świata do Budapesztu. Później wielokrotny mistrz Polski pokonał Azamata Dauletbekova z Kazachstanu przez przewagę techniczną. W półfinale Baranowski wykazał się wielką charyzmą. Przegrywał z Piotrem Ianulovem 0:2 ale na 40 sekund przed końcem wykonał akcję za 2 punkty, która dała mu awans do finału. W finale z Amerykaninem Samuelem Brooksem Baranowski znów musiał gonić swojego przeciwnika. Ostatnia akcja tej walki zadecydowała o końcowym sukcesie naszego zawodnika.

 

 

Srebrny medal w kategorii 125kg zdobył Robert Baran. Nasz brązowy medalista ostatnich mistrzostw Europy w ćwierćfinale pokonał Daniela Ligetiego z Węgier 3-0. W półfinale Krotoszynianin w kapitalnym stylu pokonał reprezentanta Chin Zhiweia Denga 7-3. Niestety w finale Polak uległ mistrzowi Rosji Anzorowi Khizrievowi przez przewagę techniczną.

 

 

W kategorii 125 kg brązowy medal zdobył Kamil Kościółek. W ćwierćfinale nasz młodzieżowy Mistrz Europy pokonał reprezentanta Kanady Ammerveera Dhesi przez przewagę techniczną. W pojedynku półfinałowym rzeszowianin uległ Anzorowi Khizrievowi 0-6, a w walce o brąz Polak rozprawił się Nikolajem Chterevem z Bułgarii. 

 

W kategorii 74kg brązowy medal zdobył Andrzej Sokalski. Zawodnik Slavii Ruda Śląska w ćwierćfinale wygrał Jevonem Belfourem 7-1. W półfinale Polak uległ reprezentantowi Chin Wei Wu. Ze względu na kontuzję kolana Jordan Olivier nie wyszedł do walki i Sokalski mógł cieszyć się z brązowego medalu. 

 

Brązowy medal zdobył również Krzysztof Bieńkowski. Zawodnik AKS Białogard w 1/8 finału przegrał z Akhmedem Chekaevem przez przewagę techniczną. Reprezentant Rosji wszedł do finału i dzięki temu Bieńkowski mógł walczyć w repasażach. W pierwszej rundzie repasażu nasz zapaśnik pokonał Deana Heila 4-3 a w drugiej rundzie rozprawił się George Bucurem i tym samym zapewnił sobie brązowy krążek.

 

Miejsca Polaków

 

Kategoria 57kg

Robert Dobrodziej (10 miejsce)

Adrian Wagner (DNS)

 

Kategoria 65kg

Krzysztof Bieńkowski (Brązowy medal)

 

Kategoria 70kg

Mateusz Kampik (7 miejsce)

 

Kategoria 74kg

Andrzej Sokalski (Brązowy medal)

 

Kategoria 79kg 

Krzysztof Sadowik (10 miejsce)

 

Kategoria 86kg 

Zbigniew Baranowski (Złoty medal)

Sebastian Jezierzański (14 miejsce)

 

Kategoria 125kg

Robert Baran (Srebrny medal)

Kamil Kościółek (Brązowy medal)

 

 

Reprezentacja Polski w stylu klasycznym wywalczyła 3 medale. 

 

Złoty medal w kategorii 67kg wywalczył Gevorg Sahakyan. Zawodnik Cartusia Kartuzy w 1/8 finału pokonał Konstantina Stasa z Bułgarii 7-2. W ćwierćfinale piąty zawodnik mistrzostw Europy z Kaspijska wygrał z Frederikiem Bjerrhuusem z Danii 6-3. W pojedynku półfinałowym pokonał przez przewagę techniczną Kristupasa Sleivę z Litwy. W finale Sahakyan we wspaniałym stylu wygrał z Karenem Aslayanem z Armenii. Początkowo Aslayan za uderzenie naszego zawodnika i dyskusję sędziami został zdyskwalifikowany. Po proteście trenerów Ormianin został przywrócony do klasyfikacji generalnej turnieju, ale to Sahakyan wygrał LXI Memoriał Władysława Pytlasińskiego. 

 

Brązowy medal w kategorii 87kg zdobył Tadeusz Michalik. W 1/8 finału nasz zawodnik pokonał reprezentanta Litwy Juliusa Matuzeviciusa. W ćwierćfinale nasz brązowy medalista mistrzostw Europy (Ryga 2016) przegrał z Oleksandrem Shyshmanem 3-5. Shyshman wszedł do finału i dzięki temu Polak mógł walczyć w repasażach. W tej fazie po przepięknej walce Michalik pokonał Josefa Rau z USA 6-2. W pojedynku o brązowy medal Polak nie zostawił złudzeń reprezentantowi Chin Junjie Na i pokonał go przez przewagę techniczną. 

 

Brązowy medal w kategorii 130kg wywalczył Rafał Krajewski. Tegoroczny Mistrz Polski w ćwierćfinale pokonał reprezentanta Czech Stepana Davida. W półfinale zawodnik Legii Warszawa nie sprostał Yasmaniemu Acoscie Fernandezowi z Chile, z którym przegrał przez przewagę techniczną. W walce o brązowy medal Krajewski wygrał z Shuai Kongiem przez położenie na plecy. To jest pierwszy międzynarodowy sukces Krajewskiego w karierze. 

 

Miejsca Polaków

 

Kategoria 60kg

Przemysław Piątek (5 miejsce)

Michał Tracz (7 miejsce)

 

Kategoria 67kg 

Gevorg Sahakyan (Złoty medal)

 

Kategoria 72kg 

Roman Pacurkowski (11 miejsce)

Bartłomiej Klimek (12 miejsce)

 

Kategoria 77kg

Wojciech Kański (8 miejsce)

Dawid Klimek (19 miejsce)

 

Kategoria 82kg 

Edgar Babayan (5 miejsce) 

Szymon Szymonowicz (9 miejsce)

Filip Kazimierczak (11 miejsce) 

 

Kategoria 87kg 

Tadeusz Michalik (3 miejsce)

 

Kategoria 97kg

Marcin Olejniczak (16 miejsce)

 

Kategoria 125kg

Rafał Krajewski (Brązowy medal)

Mateusz Kareciński (Piąte miejsce)

Jacek Krajewski (Dziewiąte miejsce) 

Komunikat końcowy (POBIERZ)

 

Zapasy sportem wszzystkich dzieci
Materialy dyddaktyczno szkoleniowe
Facebook wydarzenie fb ost
Zrzut ekranu 2018 12 24 o 01.10.07

Partnerzy

Uww tournaments

Ziolkowski2013
Pytlasinski2013
Polandopen2013