Niedziela, 04.08.2019 r

10 medali biało-czerwonych

Pięciu reprezentantów stylu klasycznego wywalczyło medale w 62. Memoriale Władysława Pytlasińskiego.

Do najciekawszych zaliczała się rywalizacja w kategorii do 67kg gdzie w polskim finale zmierzyli się Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) i Gevorg Sahakyan (Cartusia Kartuzy). W tym pojedynku lepszy był Bernatek i jako jedyny "biało-czerwony" sięgnął po złoty medal w turnieju.

Piotr Duk (UKS Olimpijczyk Kędzierzyn Koźle) uplasował się na drugim miejscu w kategorii wagowej do 77 kg. To wielki sukces młodego i utalentowanego zawodnika, który ma dopiero 21 lat.

W tej samej kategorii brąz wywalczył Edgar Babayan (Sobieski Poznań), który po dekoracji medalowej nie krył swojego zadowolenia. Ostatni raz zdobył medal podczas Memoriału Pytlasińskiego w 2012 roku.

Piąty medal w stylu klasycznym padł łupem Rafała Krajewskiego (Legia Warszawa). W pojedynku o trzecie miejsce pokonał Rafała Płowca i zapewnił sobie brązowy medal.

"Klasycy" prowadzeni przez Włodzimierza Zawadzkiego, zajęli piąte miejsce klasyfikacji punktowej gromadząc 86 pkt. Przed nimi znalazły się ekipy Ukrainy - 139 pkt, Turcji - 100 pkt, Rosji - 99 pkt. i Stanów Zjednoczonych - 88 pkt.

Czterech polskich zapaśników znalazło się na podium 28. Memoriału Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został w kategorii 86 kg Zbigniew Baranowski (AKS Białogard), który w finale przegrał z Rosjaninem Arturem Najfonowem.

W kategorii do 74 kg, srebro wywalczył Kamil Rybicki (LKS Mazowsze Teresin).

Na trzecim miejscu zawody w ursynowskiej Arenie ukończyli: Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn, 125 kg) oraz Andrzej Sokalski (ZLS Slavia Ruda Śląska, 74 kg).

Podopieczni trenera Yusupa Abdusalamova, zajęli czwarte miejsce klasyfikacji punktowej gromadząc 79 pkt. Przed nimi znaleźli się zapaśnicy Rosji - 135 pkt, Kazachstanu - 125 i Turcji - 100.

Wśród pań srebrny medal zdobyła Roksana Zasina (ZTA Zgierz).
Dopiero w finale kategorii wagowej do 53 kg uległa Phogat Vinesh z Indii.