Monika Michalik: Kolano ciągle jest chore

Blank

Jowita Wrzesień: Wkrótce pokonam Chinkę

Blank

XV Turniej Młodzików im. Piotra i Wacława Rydzewskich w zapasach w stylu klasycznym

Blank

XIV Otwartych Mistrzostw Polski Weteranów w zapasach w stylu wolnym i klasycznym

• Monika Michalik: Kolano ciągle jest chore

Co słychać u Moniki Michalik? Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) ciągle zmaga się z kontuzja kolana. Po zerwaniu wiązadeł krzyżowych nasza zapaśniczka musiała się poddać kolejnym zabiegom.

Czwartek, 10.10.2019 r czytaj więcej
  • Jowita Wrzesień: Wkrótce pokonam Chinkę

Jowita Wrzesień przebojem zdobyła paszport na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Zapaśniczka CSiR Dąbrowa Górnicza na mistrzostwach świata w Kazachstanie szła jak burza. Wygrała trzy walki w Nursułtanie. Polka była lepsza od Szwedki Sary Lindenborg, Włoszki Arianny Cartieri, a w ćwierćfinale położyła na łopatki Brazylijkę Giullię Rodrigues Penalber de Oliveira. Swój pierwszy pojedynek przegrała dopiero w półfinale. Uległa 1:6 broniącej tytułu mistrzowskiego Chince Ningning Rong.

• Informacja w sprawie egzaminów na sędziego związkowego w zapasach

Poniedziałek, 30.09.2019 r czytaj więcej
  • Mistrzostwa Europy Kadetów 2020 odbędą się w Katowicach

Informujemy, że decyzją Światowej Federacji Zapaśniczej  (United World Wrestling), Polski Związek Zapaśniczy otrzymał potwierdzenie przyznania organizacji mistrzostw Europy kadetów w zapasach, które odbędą się w terminie 15-21 czerwca 2020 roku w Katowicach.

• Wyjaśnienie dotyczące fałszywych zarzutów

W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat wysokich kosztów podróży służbowych, które rzekomo generuje prezes PZZ Andrzej Supron informujemy, że w 2018 roku całkowity koszt wydatków poniesionych na wyjazdy służbowe (tj. zakup paliwa i opłaty drogowe) wyniósł 12 334, 88 zł.

Środa, 25.09.2019 r czytaj więcej
  • 14 medali Grapplerów na MŚ

Worek medali przywiozą nasi grapplerzy z mistrzostw świata w Kazachstanie. Polacy zdobyli aż 14 medali, 5 razy stając na najwyższym stopniu podium. Gwiazdą naszej ekipy była Zofia Szawernowska, która miała okazję aż dwa razy wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Polacy zajęli drugie miejsce w "drużynówce" w grapplingu Gi!